Сторінка логопеда

ЧАРІВНІ ПАЛЬЧИКИ

Логопедичні тести

Розвивальні логопедичні завдання

Логопедичні поради вчителям молодших класів

Проводжаючи дитину в перший клас, батьки сподіваються, що вона буде вчитися охоче й успішно. Якщо ж надії не справджуються, то причини невдач вони починають шукати насамперед у школі, системі навчання, упередженому або байдужому ставленні вчителя.

Але найчастіше причиною шкільних проблем дитиною є її недостатній мовленнєвий розвиток. Це може виявитися в дефектах звуковимови, збідненні словникового запасу, невмінні граматично правильно узгоджувати слова в реченні та ін.. Подібні прояви у дошкільний період зазвичай не насторожують батьків, бо дитина, на їхню думку, достатньо вільно користується мовою.
Однак у школі до мовлення ставлять високі вимоги, тому дитина з недостатнім мовленнєвим розвитком потрапляє у скрутне становище. Виникають труднощі в процесі опанування навичок читання і письма, з’являються стійкі специфічні помилки (пропуски чи заміна букв і
складів, недописування або не дочитування слів, переставляння частин слова та ін..)
Щоб уникнути і не допустити серйозних недоробок у процесі розвитку читання, письма та мовлення учнів, учителеві початкових класів необхідно опанувати найновіші методи такої роботи, знати методи і прийоми роботи над усуненням в учнів недоліків вимови й мовлення.
Зокрема, на уроках під час вивчення букв потрібно проводити
дітям логопедичні хвилинки. Застосування вчителями початкових класів логопедичних
заходів у своїй роботі дає подвійну користь: не тільки усуває недоліки вимови й мовлення в учнів, але й сприяє вдосконаленню методики навчання, правильному формуванню мовлення і мислення учнів. Крім того, позитивно впливає на настрій дітей з певними мовленнєвими
вадами, підвищує впевненість у собі, позбавляє розчарування, а також значно підвищує авторитет учителя перед дітьми та їхніми батьками. Робота над усуненням таких недоліків має бути не стихійною, а плановою, поступовою і послідовною. Розпочинати її слід з перших
днів навчання і здійснювати на всіх уроках. Діти які мають порушення мовлення, болісно переживають свою ваду. Вони почуваються не такими, як усі, стають сором’язливими і
замкненими. Особливо гостро переживає дитина свій дефект, коли навчається в школі. У неї виникає страх під час мовлення. Тому варто пам’ятати, що до цих дітей потрібно ставитися толерантно, заспокоювати, підбадьорювати, зміцнювати в них упевненість.

Розвиток дрібної моторики в дітей із мовленнєвими
порушеннями за допомогою природного матеріалу

ПОРАДИ БАТЬКАМ

12.04.2020

Ваша дитина не розмовляє?

Консультація для батьків

Дислекція та дисграфія: що це таке?                        Інформація

30.03.2020

Інформація для вчителів та асистентів вчителів

«Особливості корекційної роботи над розвитком мовлення дітей з ЗПР»

Лінк на інформацію:

26.03.2020

Інформація для батьків.                                                Добірка логопедичних ігор.

Лінк на інформацію:

15.04.2019

На цьому тижні було проведено вчителем-логопедом Радіоновою Г.І. відкрите індивідуально - корекційне заняття з учнем 2 класу з особливими освітніми потребами.
Тема заняття: „Подорож до країни правильного мовлення”

МОВЛЕННЄВИЙ КОДЕКС ДЛЯ БАТЬКІВ

• Розмовляйте з малюком кожної вільної хвилини.
  • Пам’ятайте, що основними й провідними співрозмовниками для дитини в сім’ї є мати, батько, дідусь чи бабуся.
  • Не забувайте, що ваше мовлення – взірець для наслідування.
  • Спонукайте дитину до звуконаслідування, правильного промовляння слів.
  • Ні в якому разі не повторюйте неправильне мовлення дитини.
  • Якомога більше залучайте дітей до ігор, розповідайте казки, розучуйте пісні, скоромовки, вірші.
  • Привчайте дітей до вживання слів відповідно до літературної норми.
  • Заохочуйте словесну творчість дітей. Ведіть словничок, записуйте перші мовленнєві творчості вашої дитини.
  • Спонукайте їх до складання віршів, лічилок будьте їм помічниками.
  • Уважно ставтеся до запитань вашої дитини.
  • Ваша відповідь має бути чіткою, доступною, зрозумілою малюкові.
  • Спонукайте дітей до запитань, виховуйте «чомусиків».
  • Систематично проводьте ігри в слова.
  • Не забувайте доречно вживати прислів’я, загадувати загадки.
  • Кожне незрозуміле дитині слово обов’язково поясніть, у присутності дитини вдайтесь до словника.
  • _________________________________________________

Використання гри та наочності в роботі вчителя-логопеда

Вчимося правильно та чітко вимовляти звук [р],[ л] вдома.

Про результати  впровадження  інклюзивної освіти в Новогорівській загальноосвітній школі

Наступність дошкільного навчального закладу з початковою ланкою освіти

Дидактична гра "Побудуй дім"

Дидактична гра "Веселі фігури"